Virkakoirien talvi-SM-kisojen tulokset 2013:

PUOLUSTUSVOIMIEN KOIRATOIMINTA:

• Ilmavoimat

• Merivoimat

• Maavoimat

SOTAKOIRAT

• Partiokoirat • Etsintäkoirat

Sotaharjoitukset

Erikoiskoirien maastoharjoitukset

Sotakoiraosaston koulutustarjonta

Koulutustarkastus

Reservikoiranohjaajat

SankaritarinointaKilpailutoimintaVideoitaNettikauppaArtikkelitIlmoitustaulu
KotisivuYhdistysJohtokuntaAjankohtaistaKalenteriJäseneksiLehtiLinkit
Copyright © Sotakoirayhdistys ry • Webdesign: Mainostoimisto Graffan

kts. myös SKY medioissa

Virkaräjähdekoirien SM-kisojen tulokset 2012:

Kärkikolmikko:

1. Juha-Pekka Kallio ja bpmu Ruutipussin Aimo, Ilmavoimien Teknillinen Koulu, Puolustusvoimat (kuva)
2. Jari Kolistaja ja bpmu Mecberger Czestobor, Etelä-Savon poliisilaitos
3. Petri Viitala ja spu Ratsumestarin Diego, Satakunnan poliisilaitos

SKY medioissa
  1. Harrastussarja  5 km
  2. 1. Juha Vataa / spu Huntuhännän Niila   raja         16.59,6
  3. 2. Juha-Pekka Kallio / Bmpu Ruutipussi Aimo        Sotakoira    18.00,5
  4. 3. Petri Rajajärvi / Spu Troyen´s Tempo                   Raja         18.05,2
  5. 4. Antti Kotiranta / Spu Karkmodorf Intratec             raja         19.53,2
  6. Naru 45  5 km
  7. 1. Jyrki Koskinen / Bpmu Eka                                           poliisi       15.44,4
  8. 2. Jari Kokkonen / Spu Saksenhaus Cox                         sotakoira     16.08,5    
  9. 3. Kimmo Arvola / Spu SA Yxi                                          sotakoira     19.00,6
  10. 4. Jouni Kiviaho / Spu Gameboy Luoti                           raja          20.04,5
  11. Naiset naru  5 km
  12. 1. Hanna Kaipiainen / Bpmu Kutinan Murina             raja          14.23,5
  13. 2. Mira Salminen / Hkk Meevaller Sharmeur Ster     sotakoira     19.42,0
  14. 3. Anu Halonen / Xu Turo                                                sSotakoira     20.41,3
  15. Naru 50  5 km
  16. 1. Jorma Turtiainen / Spu Evergrey´s Mosku              raja          19.22,5
  17. Eläkeläiset  5 km
  18. 1. Hannu Myöhänen / Beu Myöhän Asser                   poliisi       17.15,1
  19. Varusmiehet  5 km
  20. 1. Urpo Karppinen / Spu Vigoroso Herkko    SKY    15.55,4
  21. 2. Lauri Hirvelä / Spn SA Huli                           SKY    17.20,2
  22. 3. Lauri Snelman / Spu Hellraiser Ego           SKY         18.41,2
  23. 4. Immo Kervinen / Spn Little Freak´s Anouk              SKY    20.30,7
  24. 5. Arttu Kantonen / Spu Sudenmaan Akhilleus           SKY    21.33,6
  25. Yleinen  10 km V
  26. 1. Toni Tarkiainen / Bpmu Aktivistin Teflon      poliisi      21.58,2
  27. 2. Raimo Huhtanen / Bpmu Harmaahurstin Hannujaakko  poliisi      22.04,5
  28. 3. Hannu Heiskanen / Spu Wolfganger Rommel             raja         26.21,2